Dana 19. svibnja 2026. u hotelu Sheraton u Zagrebu, u organizaciji Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) i Agencije Europske unije za droge (EUDA), održana je Reitox akademija o politikama potpore na radnim mjestima, zapošljavanju i oporavku osoba s problemom ovisnosti.
Na Akademiji je sudjelovalo oko 60 sudionika iz ministarstava, javnih institucija, organizacija poslodavaca, sindikata, županijskih zavoda za javno zdravstvo, udruga i terapijskih zajednica uključenih u područje tretmana, oporavka i socijalne reintegracije osoba s problemom ovisnosti.
Reto centar je sudjelovao u svojstvu predavača u trećoj tematskoj cjelini. Treća tematska cjelina bila je usmjerena na socijalnu reintegraciju.
Tara Hubbard, Irska, Coolmine, je naglasila važnost strukturirane podrške, razvoja vještina, međusektorske suradnje i smanjenja stigme pri uključivanju osoba u oporavku na tržište rada.
Sanja Mikulić, HZJZ, predstavila je Nacionalnu strategiju djelovanja na području ovisnosti do 2030. godine i novi Projekt socijalne reintegracije osoba liječenih zbog problema ovisnosti, usmjeren na obrazovanje, zapošljavanje, psihosocijalnu podršku i integriranu skrb kroz multisektorsku suradnju.
Marijo Bandić, Reto centar, prikazao je model rada terapijske zajednice usmjerene na rehabilitaciju, radnu obuku i podršku oporavku i socijalnom uključivanju korisnika.


